GOKiS Babice
Nawigacja
Strona Główna
O nas
Główne Imprezy
Kalendarz Imprez 2013
Świetlice GOKiS Babice
Galeria
Dokumenty do pobrania
Projekty
Gmina Babice na fotografii
PROW 2007 - 2013
Kontakt
GOKiS
licznik
monitoring pozycji
Główne Imprezy
Zlot Wiedźm i Czarownic na Zamku Lipowieckim

W każdą ostatnią niedzielę sierpnia na wzgórze lipowieckie przybywają całe rodziny – wiedźmy, czarownice, czarowniczki i czarownicy, co roku pojawiają się prawdziwe tłumy turystów nie tylko z okolicy, ale z całej Polski. W ten wieczór lipowieckie czarownice szykują dla swoich gości magiczne atrakcje i czarowne konkursy. Sceneria, tematyka i klimat imprezy, co roku są bardziej magiczne i bardziej tajemnicze.

Kiermasz Artystyczny „Pod Lipowcem”

U podnóża majestatycznego Zamku Lipowiec, obok Dworu z Drogini w spacerowej części Babic odbędzie się Kiermasz Artystyczny „Pod Lipowcem”. Za proszeni przez nas rękodzielnicy z całej Polski będą pokazywać, promować i sprzedawać swoje małe dzieła sztuki. W ubiegłym roku przybyło do nas ponad 45 wystawców z całej Polski, bardzo licznie odwiedzili nas sprzedawcy z Katowic i okolic, pojawili się też reprezentanci Łodzi ze swoimi wyrobami ceramicznymi. Gościliśmy szerokie grono artystów z Karkowa i Podtatrza. O lokalnych twórcach nie wspominając. Szeroki wachlarz różnorodnych artystycznych przedmiotów przyciągnął liczną grupę turystów. Sprzedawcy prezentowali wyroby - od biżuteryjnych poprzez ceramiczne, malarskie, szydełkowe po drewniane meble. Każdy miłośnik rękodzieła artystycznego znalazł coś dla siebie. W tym roku dodatkowymi atrakcjami będzie koncert muzyczny znanego lokalnego zespołu, zorganizujemy również warsztaty wikliniarstwa, a z bryczki zaprzęgniętej w konie turyści będą mogli oglądać naturalne walory oraz dziedzictwo architektoniczne Babic. Jesteśmy przekonani, że ta impreza z roku na rok będzie przyciągała większe grono artystów i turystów, również z roku na rok My jako organizatorzy będziemy rozszerzać i uatrakcyjniać to przedsięwzięcie.

Powitanie Lata w Gminie Babice

Co roku w okresie przedwakacyjnym organizowana jest Gminna impreza plenerowa. Tego dnia w Babicach odbywają się koncerty, biesiady czy kabarety. Mieszkańcy wspólnie bawią się i witają nadchodzące wakacje.

Dożynki Gminne

Święto połączone z obrzędami dziękczynnymi za ukończenie żniw i prac polowych. W Gminie Babice co roku gospodarzem dożynek jest inna wieś.

Artystyczna Wiosna Dziecięca

Artystyczna Wiosna Dziecięca jest przeglądem dorobku kulturalnego przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów z terenu Gminy Babice. Celem przeglądu jest: Konfrontacja osiągnięć i wymiana doświadczeń w pracy z dziećmi i młodzieżą. Rozwijanie wrażliwości estetycznej dzieci i młodzieży poprzez zapoznanie się z kulturą muzyczną, teatralną i taneczną. Integracja i wzajemne poznanie się środowisk szkolnych z terenu gminy Babice.

11 Listopada – Święto Niepodległości

Co roku Święto Niepodległości upamiętniane jest uroczystą mszą św., w Kościele p.w. Wszystkich Świętych w Babicach, oraz występem artystycznym dzieci i młodzieży z Zespołu Szkół w Babicach.

Majówka z GOKiS-em

Dla dzieci i młodzieży w poszczególnych wsiach organizowane są zawody i konkurencje sportowe z nagrodami.

Akcja Lato, Akcja Zima

W świetlicach GOKiS podczas ferii zimowych i wakacji instruktorzy organizują dla dzieci i młodzieży zajęcia tematyczne, warsztaty plastyczne, wyjazdy, bale przebierańców, zawody sportowe i inne atrakcje. Dzieci, które podczas ferii czy wakacji nidzie nie wyjeżdżają mogą ciekawie i aktywnie spędzić czas w świetlicach GOKiS.

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Powered by PHP-Fusion copyright © 2003-2006 by Nick Jones.
Released as free software under the terms of the GNU/GPL license.


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | fashionideas.icu